Vetëvritet këngëtari i njohur, lë shënimin tronditës në twitter

Publikuar tek: bota, më 13:32 03-04-2019 Vetëvritet këngëtari i njohur, lë shënimin tronditës në twitter

Këngëtari i famshëm meksikan, Armando Vega Gil është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij.

Yll meksikan i muzikës rock është vetëvrarë pasi u akuzua se abuzonte seksualisht me një vajzë të mitur.

64 vjeçari, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Mexico City të hënën pasi kishte postuar një shënim publik për vetëvrasje në Twitter.

Në letrën, nëpërmjet hashtagut #MeTooMusicosMexicanos ai tha se ishte akuzuar në mënyrë të gabuar dhe anonime për abuzimin dhe ngacmimin e një gruaje kur ajo kishte qenë vetëm 13 vjeç.

Themeluesi dhe basisti i grupit rock Botellita de Jerez shkroi: "Do ta them këtë kategorikisht, kjo akuzë është e rreme".

"Mos fajësoni askënd për vdekjen time: është një vetëvrasje, një vendim vullnetar, i vetëdijshëm, i lirë dhe personal", ka shkruar ai.

lalllalaa.jpg

gettyimages-149002189.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014181137084961
array(1) { ["section"]=> string(69) "vetevritet-kengetari-i-njohur-le-shenimin-trondites-ne-twitter-159038" }