Vetëvritet në rrethana misterioze djali i Fidel Kastros

Publikuar tek: bota, më 18:12 02-02-2018 Vetëvritet në rrethana misterioze djali i Fidel Kastros

Paraditen e sotme djali i Fidel Castro, Fidel Ángel Castro Díaz-Balart, është vetëvrarë në shtëpinë e tij në kryeqytetin e Kubës, Havana.

Bëhet me dije se djali i ish-liderit kuban i dha fund jetës në moshën 68-vjeçare, në rrethana ende të jo qarta.

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se prej disa kohësh ai vunate nga një gjendje e përparuar e depresionit.

Fidel Ángel Castro Díaz-Balart ishte me profesion fizikant bërthamor dhe ka lindur gjatë martesës së babait të tij me Mirta Diaz-Balart, vajzën e një politikani të shquar para revolucionit kubanez.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01282000541687
array(1) { ["section"]=> string(62) "vetevritet-ne-rrethana-misterioze-djali-i-fidel-kastros-108892" }