Vetofrohet Izet Haxhia: Kam 1 vit që denoncoj krimet e Berishës, por askush nuk më pyet

Publikuar tek: politike, më 20:14 20-04-2016 Vetofrohet Izet Haxhia: Kam 1 vit që denoncoj krimet e Berishës, por askush nuk më pyet

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia ka reaguar sërish për situatën e fundit të krijuar në vend, pas arrestimit të Emiljano Shullazit.

Haxhisë i ka bërë përshtypje reagimi i policisë dhe prokurorisë pas denoncimit të ish-kryeministrit Berisha se Shullazi kishte kërcënuar një prej kandidatëve për rektor në Universitetin e Tiranës. Haxhia thekson se ka më shumë se 1 vit e gjysmë që denoncon, ato që ai i quan krime të Berishës, dhe asnjë prokuror apo gjyqtar nuk e ka marrë në pyetje.

Ish-truproja shprehet se ai është i vetmi person që mund të dëshmojë për bëmat e Berishës, pasi ka qenë pjesëmarrës dhe zbatues i tyre.

Postimi i plotë i Izet Haxhisë:

Po flitet e sterflitet ne nje pjese te mediave rasti Shullazi dhe pikërisht nga ai qe duhet te heshte, marshalli i krimit dhe kaosit.

U arrit deri aty sa rreshteri i marshallit, i vendosur me prokure te marshallit ne krye te SHQUP-it, te deklaronte se arrestimi i ushtarit te dikurshem te tyre, te cilësohej si fillimi i reformes ne drejtesi, dhe quajti heronj Llallen me co..

Te ben pershtypje koha e kryerjes se ketij akti ‘heroik’ pas denoncimit te marshallit nga ana e prokurorise, po te marshallit.

Duhet thene se ne unison te ketij akti ‘heroik’ ishte edhe media e sponsorizuar nga marshalli, qe me thene te drejten eshte nje shtylle e forte e mbeshtetjes se krimit politik e ordiner ne keto 25 vite, me dezinformimin, shpifjen dhe mashtrimin e opinionit.

Kam me teper se nje vit e gjysem qe po denoncoj bemat e krimet e marshallit ne disa prej te cilave kam qene edhe zbatues e pjesmarres ne to, por as edhe nje prokuror apo gjyqtar nuk ka marre as mundim per te me pyetur apo lere per t’i hetuar ato.

Ne kohen kur jane kryer keto bema e krime nuk ka pasur ‘qytetar dixhital’ por ka pasur nje deshmitar e pjesmarres qe eshte akoma gjalle, e ky jam Une.

Te habit fakti qe per nje denoncim te “qytetarit dixhital” hidhen po me porosi te marshallit ne akte ‘heroike ‘ prokuroret e Llalles, ndersa per ato qe kam rrefyer une nje heshtje varri.

Dua te sqaroj ata qe me kuptojne se sa diabolike dhe djallezore eshte mendja e marshallit me nje ndodhi te vertetë qe e kam thene me pare, por qe si gjithe te tjerat eshte kaluar ne heshtje.

Ka qene pranvera e vitit 1999, ndodhesha ne Tropoje. U vendos bomba e pare me telekomande ndaj Fatmir Haklajt, ku mbeti i vrare Eduart Haklaj dhe Fatmiri i plagosur.

Ne te njejten ore fill pas atentatit te organizuar nga dora tinzare e marshallit,therritet ne shtepine e zevendes shefit te Shtabit te Pergjithshem te ushtrise me origjine nga Tropoja, me mbiemrin Selimi, Halil Haklaj, qe gjendej ne Tirane, dhe ne shtepine ku therritet ndodhej edhe njeriu i afert i marshallit, ish- spiuni i Sigurimit Ferit Brecani, burri i mbeses se marshallit.

Ky spiun dhe ndermjetësi i gjithe aferave korruptive te marshallit ne sundimin e dyte te tij, i thote Halilit qe bomben Fatmirit ja ka vendosur Izeti me porosi po te marshallit, pasi ka marre nje milion marka per kete pune.

Normal qe nje informacion i tille i dhene nga nje njeri i afert i marshallit do te merrej seriozisht nga Halili, i cili niset me urgjence ne Tropoje per te njoftuar vellezërit se ishte gjetur ‘atentatori’ dhe duhej eleminuar sa me pare.

Marshalli me lojen e tij djallezore donte qe me doren e armiqve te tij te me eleminonte mua dhe te fillonte luften mes vellezerve te mi dhe vellezerve Haklaj.

Nje loje djallezore qe nuk u henger nga Fatmiri, i cili tha qe aq sa kane dore vellezërit e mi ne kete akt terrorist, ka edhe Izeti.

E tregova prape kete ngjarje te vertetë per t’u treguar se deri ku mund te arrije mendja djallezore dhe e semure e marshallit.

Nese ka nje njeri sot ne Shqipëri qe nuk don reformen ne drejtesi dhe zbatimin e paktit te nenshkruar me FBI, ky eshte kryekrimineli i ketij vendi, Sali Berisha.

Per kujtese marshallit: A ke ndonje njoftim apo te dhene nga qytetari yt dixhital per mikun tuaj doktor ne Itali, te cilit i pate besuar strehimin e femijve te t’u e dhendrit me supermbesen e vogel ne arratine e 13 marsit 97???

Pse te gjithe ish- funksionaret e PD qe dinin shume per ty dhe ishin bashkëpunëtore te ngushte tuajt, pas semundjeve te ‘papritura’ te tyre i çove per ‘sherim’ ne kliniken e ketij doktori, nga ku te gjithe u kthyen te ‘sheruar’, me perjashtim te njerit qe nuk pati ‘fatin’ e ketyre të tjereve te ‘sherohej’, sepse ra ne fund te detit se bashku me helikopterin qe i dhe me urgjence per ta cuar te ‘sherohej’ si te tjeret???

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0097708702087402
array(1) { ["section"]=> string(91) "vetofrohet-izet-haxhia-kam-1-vit-qe-denoncoj-krimet-e-berishes-por-askush-nuk-me-pyet-38194" }