Vettingu/ Ja kush është gjyqtarja tjetër që do përballet me KPK

Publikuar tek: aktualitet, më 11:39 18-04-2018 Vettingu/ Ja kush është gjyqtarja tjetër që do përballet me KPK Altina Xhoxhaj, anetare e Kushtetueses

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit bën me dije se seanca e radhës dëgjimore në kuadër të procesit të Vettingut do të zhvillohet më datë 23 prill në orën 11:00.

Përpara trupës gjykuese të përbërë  nga Brunilda Bekteshi, Etleda Çiftja e  Genta Tafa (Bungo) do të dalë gjyqtarja Altina Xhoxhaj e cila është anëtare e Kushtetueses.

Pritet me interes kjo seancë dhe vendimi që do të dalë prej saj për gjyqtaren e përfolur gjithashtu për pasuri marramendëse.

Kujtojmë se ditën e djeshme prokurorja e Apelit në Shkodër, Besa Nikëhasani, njëherazi kandidate për Këshillin e Lartë të Prokurorisë nuk e ka kaloi me sukses vettingun përballë KPK pasi nuk justifonte dot pasurinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha nuk e lë t’i shpëtojë Mogherini pa e takuar, e kap në momentet e fundit në Rinas
Atentati i pretenduar për Tom Doshin, ja vendimi që merr gjyqtari për Durim Bamin »
Article Logic
Execution time: 0.011967897415161
array(1) { ["section"]=> string(69) "vettingu-ja-kush-eshte-gjyqtarja-tjeter-qe-do-perballet-me-kpk-117307" }