VETTINGU/ Jep dorëheqjen gjyqtari i APELIT Alaudin Malaj

Publikuar tek: aktualitet, më 10:54 27-07-2020 VETTINGU/ Jep dorëheqjen gjyqtari i APELIT Alaudin Malaj Alaudin Malaj

Jep dorëheqjen nga detyra gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Tiranës Alaudin Malaj.

Malaj ia ka paraqitur kërkesën për dorëheqje Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ).

Rrjedhimisht çdo verifikim e proces vettingu i nisur për gjyqtarin ndërpritet autormatikisht.

Duke u dorëhequr, gjyqtari i Apelit nuk do jetë i detyruar të dalë para KPK-së për verifikim pasurie e figure edhe pse Malaj është lakuar për fshehje pasurie.  Në vitin 2015, ILDKPI e ka kallëzuar për fshehje dhe pastrim parash të një shume prej 1.7 milionë euro.

LEXO EDHEKallëzohet penalisht kreu i Gjykatës së Apelit, Alaudin Malaj, fshehu 1.7 milionë euro

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbollën kanabis në malin e Pleshovicës, në pranga 2 persona, në hetim kryeplaku i fshatit dhe 2 të tjerë
“Mos vdeksha kurrë pa e parë TIRANËN kampione”, mbyll sytë në moshën 95 vjeçare Abdullah Krutani, i mbijetuari i kampit të përqëndrimit të Mathausen (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.01125693321228
array(1) { ["section"]=> string(62) "vettingu-jep-doreheqjen-gjyqtari-i-apelit-alaudin-malaj-215106" }