Vettingu/ KPK shkarkon nga detyra kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:06 15-04-2019 Vettingu/ KPK shkarkon nga detyra kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkaruar nga detyra kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës, Albina Spahaj.

Kujtojmë se Albina Spahaj e ka nisur karrierën në sistemin gjyqësor në vitin 1998. Ajo ka punuar fillimisht si gjyqtare në Gjykatën e Tepelenës dhe në vitin 2008 është emëruar në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër.

Në tetor 2016, Spahaj u komandua kryetare e Gjykatës së Gjirokastrës pas shkarkimit të kryetarit të mëparshëm, Guximtar Boçi i cili u akuza për një skandal seksual, për të cilin gjykata e nxorri të pafajshëm.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006598949432373
array(1) { ["section"]=> string(76) "vettingu-kpk-shkarkon-nga-detyra-kryetaren-e-gjykates-se-gjirokastres-160506" }