Vettingu në polici, shkarkohet Shefi i Sektorit të Sigurisë së Personelit në SHÇBA

Publikuar tek: aktualitet, më 09:35 28-09-2020 Vettingu në polici, shkarkohet Shefi i Sektorit të Sigurisë së Personelit në SHÇBA Ilustruese

Shkarkohet nga detyra Edmond Papa, Shefi i Sektorit të Sigurisë së Personelit në SHÇBA.

Ky vendim është marrë nga Komisioni i Jashtëm i Vettingut, sot në seancën e radhës.

Papa është i dyti zyrtar që shkarkohet në radhët e policisë, kurse 21 drejtues të tjerë janë konfirmuar në detyrë.

Trupa e vlerësimit që mori vendimin për të ka qenë e përbërë nga Elida Liko, Ana Kapaj, Elvira Daberdaku.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01270604133606
array(1) { ["section"]=> string(88) "vettingu-ne-polici-shkarkohet-shefi-i-sektorit-te-sigurise-se-personelit-ne-shcba-221908" }