Vettingu, paralajmëron Gjonaj: Ja kur dalin rezultatet e para

Publikuar tek: politike, më 09:42 28-01-2018 Vettingu, paralajmëron Gjonaj: Ja kur dalin rezultatet e para

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ndodhet në një vizitë në Fier në institicionet e varësisë.

Nga ky qytet Gjonaj ka folur edhe për Vettingun, ndërsa është shprehur se në shkurt do të dalin rezultatet e para.

Sakaq, ministrja ka nënvizuar se lista për anëtarët e KLGJ dhe KLP të miratohet sa më shpejt. Ndërsa bëri të ditur se  nuk do të lejohen shkelje në zyrat e ZRRP dhe  ALUIZM-it.  

Po ashtu, Gjonaj theksoi se do të merren masa që të ngihen sa më shpejt institucionet e drejtësisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një ditë pas protestës së opozitës, Rama publikon VIDEON me 10 milionë shikime
Ish-drejtori i SOROS: Këta krerët e partive të vogla, dje protestonin me Ramën, sot me Bashën (DEKLARATA E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.012372970581055
array(1) { ["section"]=> string(66) "vettingu-paralajmeron-gjonaj-ja-kur-dalin-rezultatet-e-para-108221" }