Vezë nga 'merimanga më helmuese në botë' gjenden në banane, gruaja gati nuk ia jep fëmijës

Publikuar tek: bota, më 21:26 06-09-2017 Vezë nga 'merimanga më helmuese në botë' gjenden në banane, gruaja gati nuk ia jep fëmijës

Një nënë ka treguar se si ajo për pak sa nuk ushqeu me një banane të mbushur me vezë të merimangës më helmuese foshnjën e saj.

Debbie Campbell thotë se ajo vuri re një grumbull vezësh të bardha në frutat që ajo po i jepte që 18 muajsh.

Ajo është e tmerruar nga merimangat dhe bërtiti kur papritmas kuptoi se shenja e bardhë e frutave dukej e njëjtë me foletë e merimangave më helmuese në botë.

Zonja Campbell, nga Kembrixh, tha: 'Kur e pashë atë, gjëja e parë që doli ishin vezët e merimangës Tesco. Bërtita, kapa partnerin tim dhe i thashë shikonte bananen...

Teksa po paketonte ushqim për një ditë familjare të shtunën, kur papritur ajo vuri re folenë e merimangës.

Pasi bëri zbulimin, menjëherë i vendosi të gjitha frutat që kishte blerë në një thes dhe i ktheu në dyqan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi, fibrat plastike po kontaminojnë ujin e rubinetit në të gjithë botën
“Lufta” me raketa, qindra koreanë ngrihen në protesta dhe përleshen me policinë »
Article Logic
Execution time: 0.013848066329956
array(1) { ["section"]=> string(93) "veze-nga-merimanga-me-helmuese-ne-bote-gjenden-ne-banane-gruaja-gati-nuk-ia-jep-femijes-91401" }