VIDEO/ “A e njohin këta gjyqtarë boksin”, Florian Marku “shpërthen” pas barazimit: Po talleni? Këta po më prishin karrierën

Publikuar tek: sport, më 21:40 12-12-2020 VIDEO/ “A e njohin këta gjyqtarë boksin”, Florian Marku “shpërthen” pas barazimit: Po talleni? Këta po më prishin karrierën Florian Marku

Florian Marku nuk arriti të fitonte duelin e tij të radhës ndaj Jamie Stewart.

Edhe pse bëri një paraqitje të mirë duke dominuar në disa raunde, gjyqtarët e ndeshjes vendosën që ky duel të mbyllej në barazim pasi ishin 76-76 me pikë pas 8 raundesh. Në fund të duelit, Marku shpërtheu ashpër ndaj gjyqtarëve të ndeshjes duke u shprehur se po I prishin karrierën.

“A po bëni shaka? A e njohin këta gjyqtarë boksin? Ai më goditi njëherë vetëm pastër. Unë e godita shumë herë. Ata po ma prishin karrierën me këtë barzim. Si mund të jetë kjo barazim?

Ai u godit shumë herë i pastër, ai zbriti, unë e vura poshtë, një raund ishte 10-8. A po talleni, ky duel një barazim?”, u shpreh Marku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U shëruan nga Covid-19 pak ditë më parë, Elseid Hysaj dhe Rrahmani sërish pozitivë
»
Article Logic
Execution time: 0.011169910430908
array(1) { ["section"]=> string(122) "video-a-e-njohin-keta-gjyqtare-boksin-florian-marku-shperthen-pas-barazimit-po-talleni-keta-po-me-prishin-karrieren-231148" }