VIDEO/ Dopietë e Benzema, Real Madrid kampion i La Ligas për herë të 34-të

Publikuar tek: sport, më 23:55 16-07-2020 VIDEO/ Dopietë e Benzema, Real Madrid kampion i La Ligas për herë të 34-të

Kanë mjaftuar dy gola të Benzema për të fituar titullin kampion të 34-të në La Liga.

Një ndeshje e cila prodhoi plotë 3 gola, por vendasit ishin dominues dhe arritën të merrnin 3 pikësh të rëndësishëm.

Benzema shënoi në pjesën e parë dhe në pjesën e dytë, ndërsa për Villareal shënoi Iborra.

Një super sezon nga madrilenët që kurorzohen kështu me titullin kampion që është i 34-të në historinë e tyre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010283946990967
array(1) { ["section"]=> string(79) "video-dopiete-e-benzema-real-madrid-kampion-i-la-ligas-per-here-te-34-te-214057" }