VIDEO e mahnitshme/ Një 'cunami prej akulli' zbrazet në brigjet e liqenit

Publikuar tek: bota, më 15:02 27-02-2019 VIDEO e mahnitshme/ Një 'cunami prej akulli' zbrazet në brigjet e liqenit

Nje video që po qarkullon në këto momente në rrjet, tregon se si copa të mëdhaja akulli kanë arritur deri në brigjet e liqenit Erie në Kanada.

Menjëherë qindra njerëz fotografuan e filmuan këtë ngjarje të rrallë ndërsa policia vendore ka kërkuar nga njerëzit që të mos afrohen afër ‘maleve’ prej akulli pasi është shumë e rrezikshme.

National Geographic shpjegon se një ngarje e tillë ndodh për shkak të ajrit të fortë dhe shkrirjes së akullit.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088989734649658
array(1) { ["section"]=> string(77) "video-e-mahnitshme-nje-cunami-prej-akulli-zbrazet-ne-brigjet-e-liqenit-154458" }