Video e ortekut në Everest, humbën jetën 17 alpinistë

Publikuar tek: bota, më 09:46 27-04-2015

Videoja është xhiruar nga alpinistët në malin Everest  dhe tregon momentin kur një ortek vërshoi ndaj tyre teksa tërmeti i së shtunës goditi në Nepal.

Deri më tani të paktën 17 njerëz janë vrarë në mal dhe më shumë se 60 janë raportuar të plagosur. Të paktën 3.218 viktima  janë konfirmuar deri tani nga zyrtarët.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012351036071777
array(1) { ["section"]=> string(57) "video-e-ortekut-ne-everest-humben-jeten-17-alpiniste-9758" }