Video e papublikuar më parë e Hiroshimës të shkatërruar nga bomba atomike

Publikuar tek: bota, më 14:27 25-01-2017 Video e papublikuar më parë e Hiroshimës të shkatërruar nga bomba atomike

Në 71 vjetorin e hedhjes së bombës atomike mbi Hiroshima të Japonisë nga ushtria amerikane, Business Insider ka publikuar një video që deri më sot nuk ishte shfaqur.

Video është xhiruar nga trupat sovjetike dhe tregojnë shkatërrimin e një qyteti të tërë ku vdiqën më shumë se 140 mijë persona.

Materiali iu dorëzua vitin e kaluar qeverisë japoneze. 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Schulz kandidati zyrtar i socialdemokratëve për kancelar të Gjermanisë, ‘europiani’ që mund të mposhtë Merkel
Trump i vendosur: Do ndërtojmë patjetër murin që ndan Amerikën nga Meksika »
Article Logic
Execution time: 0.0099039077758789
array(1) { ["section"]=> string(79) "video-e-papublikuar-me-pare-e-hiroshimes-te-shkaterruar-nga-bomba-atomike-66627" }