Video e Pentagonit: Qytetet nuk mund t’i shpëtojnë të ardhmes së frikshme distopike

Publikuar tek: bota, më 17:12 17-10-2016 Video e Pentagonit: Qytetet nuk mund t’i shpëtojnë të ardhmes së frikshme distopike

Një video e Pentagonit e publikuar “online” pas kërkesës së disa gazetarëve në bazë të të drejtës së informimit, e ardhmja e qyteteve do të jetë tepër tronditëse.

Në video me titull “Mega qytetet: E ardhmja urbane, kompleksiteti në zhvillim”, parashikimi për të ardhmen e zhvillimit urban është i frikshëm. Skenari përshkruan qytetet e mbushura me banda të dhunshme, sindikata kriminale, grupe hakerash me qëllime negative, një nënklasë e shtypur dhe e frikësuar nga shoqëria distopiane. Ndiqni videon:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Babai regjistron video duke i thënë të birit: Mami vdiq mbrëmjen e kaluar. Reagime të shumta nga e gjithë bota
Njihuni me 19 vjeçaren, këmba e majtë e së cilës peshon 3 kg më shumë por që nuk ndalet para asgjëje »
Article Logic
Execution time: 0.010918855667114
array(1) { ["section"]=> string(88) "video-e-pentagonit-qytetet-nuk-mund-t-i-shpetojne-te-ardhmes-se-frikshme-distopike-56495" }