VIDEO E RE nga betoni në Butrint: “Rama urdhër për ta fshehur"

Publikuar tek: aktualitet, më 14:50 14-10-2017 VIDEO E RE nga betoni në Butrint: “Rama urdhër për ta fshehur

Ish kryeministri Sali Berisha, publikon një video të re për betonin e hedhur në Parkun Arkeologjik të Butrintit.

Berisha akuzon Ramën se ka urdhëruar të fshihet ky krim i shëmtuar.

“Rama urdhër për të fshehur ndaj publikut dhe mediave krimin e shëmtuar ndaj trashëgimise kulturore në Butrint! Shikoni videon. Sb” shkruan ish kryeministri.

Është një masakër kulturore dhe historike ajo që po ndodh në Parkun Arkeologjik të Butrintit, aty ku firma private “hako” dhe “Agikons” po betonizojnë gjithçka në dakordësi të plotë me ministren Kumbaro dhe në shkelje flagrante të ligjit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023226976394653
array(1) { ["section"]=> string(65) "video-e-re-nga-betoni-ne-butrint-rama-urdher-per-ta-fshehur-95887" }