VIDEO e rrallë, këngë dhe valle në familjen e Adem Jasharit

Publikuar tek: rajon, më 08:03 12-07-2019 VIDEO e rrallë, këngë dhe valle në familjen e Adem Jasharit

Një video e rrallë është publikuar në rrjetet sociale ditët e fundit. Në pamje shfaqen familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Jashari.

Në të shumtën e rasteve ato që kanë qarkulluar në media nga kjo familje janë anëtarët me armë në dorë e duke luftuar, por këto pamje janë të rralla, për shkak se shfaqin momente gëzimi në familjen e heroit të Kosovës.

Gjithsesi, festimet me armë nuk kanë munguar as në familjen Jashari.

Sipas mediave në Kosovë, data e regjistrimit të këtyre pamjeve te familja Jashari është 4 tetori i vitit 1995, kur në Kosovë mbizotëronte paqja e brishtë.

Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes, gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi.

Pamjet brenda familjes nuk janë të tëra që shfaqen në video, aty paraqiten edhe momentet e luftimeve heroike të familjes ndaj ushtrisë serbe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084779262542725
array(1) { ["section"]=> string(65) "video-e-rralle-kenge-dhe-valle-ne-familjen-e-adem-jasharit-171943" }