VIDEO EMOCIONUESE/ Artistët shqiptarë bëhen bashkë për të sjellë më bukur se kurrë këngën 'Shqipëri o vendi im'

Publikuar tek: aktualitet, më 07:40 02-04-2020 VIDEO EMOCIONUESE/ Artistët shqiptarë bëhen bashkë për të sjellë më bukur se kurrë këngën 'Shqipëri o vendi im' Artistet shqiptare kendojne kengen \"Shqiperi o vendi im\"

Ndërkohë që Shqipëria dhe gjithë bota janë në izolim për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, disa nga artistët më të mirënjohur shqiptarë kanë sjellë në bashkëpunim këngën "Shqipëri o vendi im", duke na hequr pak mendjen nga mërzia e këtyre ditëve.

E interpretuar mjeshtërisht nga artistët më të njohur shqiptarë si Kastriot Tusha, Vikena Kamenica, Inva Mula dhe shumë të tjerë që i kanë dhënë emër Shqipërisë edhe në skenat botërore, sot kjo këngë vjen më bukur se kurrë.

Kjo video është shpërndarë në profilin e tij në Facebook edhe nga Kryeministri Rama i cili e cilëson një dhuratë shpirtërore këtë këngë,

"MIRËMËNGJES, me një këngë që bashkon dhe artistët të cilët bujarisht na kanë bërë këtë dhuratë shpirtërore, kaq të goditur në këtë kohë të mallkuar, të cilën vetëm me forcën e shpirtit shqiptar do ta kalojmë", shkruan Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091509819030762
array(1) { ["section"]=> string(115) "video-emocionuese-artistet-shqiptare-behen-bashke-per-te-sjelle-me-bukur-se-kurre-kengen-shqiperi-o-vendi-im-200998" }