VIDEO FLAGRANTE/S’do e besoni ku i fshehin plehrat punonjësit e bashkisë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:52 21-02-2017

Punonjësit e bashkisë së Shkodrës kanë gjetur një rrugë të shkurtër për të fshehur mbeturinat që grumbullojnë nga pastrimi i rrugëve të qytetit.

Ndonëse ata punojnë kryesisht gjatë orëve të natës janë filmuar nga një qytetar, teksa i fusin mbetjet e rrugëve në pusetat e kanaleve kulluese.

Video është filmuar mbrëmë në rrugicën e Koplikëve dhe është denoncuar në median lokale “realiteti Shkodër”.

Një gjest ky që për punonjësit e bashkisë mbase do të thotë disa minuta punë më pak, por shiu i parë që do të bjerë në qytetin e Shkodrës do të shkaktojë përmbytjen e rrugëve, një kosto kjo që do tu duhet ta pagujnë të gjithë banorët e qytetit verior.

Shkodra njihet si një qytet problematik gjatë reshjeve sezonale dhe përmbytjet masive, por duket se kjo nuk i ka ndërgjegjësuar mjaftueshëm qytetarët e saj. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon takimi Fleckensten-Vlahutin: Do të bisedoj me Bashën por nuk do të negocioj
Zgjohen durrsakët pas betonit groposës që hodhi Dako dje, protestojnë për Velierën »
Article Logic
Execution time: 0.012524127960205
array(1) { ["section"]=> string(78) "video-flagrante-s-do-e-besoni-ku-i-fshehin-plehrat-punonjesit-e-bashkise-69418" }