VIDEO/ Gruaja 'shembet' para policit, Berisha bën thirrje për protesta dhe mosbindje civile

Publikuar tek: aktualitet, më 14:48 16-04-2020 VIDEO/ Gruaja 'shembet' para policit, Berisha bën thirrje për protesta dhe mosbindje civile Qytetarja bie ne toke para policit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku denoncon një polic i cili nuk ka trajtuar siç duhet një qytetarë nga Vlora.

Ai thotë se ky është një trajtim shtazor që u bëhet qytetarëve nga policia e Edi Ramës, që shfrytëzon epideminë për të vendosur mbi qytetarët shtypjen e egër.

Berisha bën thirrje për t'u ngritur në të gjitha format e protestave dhe mosbindjes civile për të kundërshtuar veprimet e policit.

"Trajtimi shtazor i qytetares nga narkohorrat me uniforme te Edvin Kristaq Xhelatit ne Vlore!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital!

pa: Edvin Kristaq Bastardi ka shfrytezuar epidemine per vendosur mbi ju te dashur qytetare shtypjen e eger te eterve te tij mizor, Enver Hoxhes, Hitlerit shqiptar, Daj Xhelat Kolekes dhe Kristaq Xhelat Rames!

Ju bej thirrje te ngriheni ne te gjitha format e protestave dhe mosbindjes civile per te kundershtuar veprimet shtazore ndaj jush te ketij bastardi te xhelateve hoxhist. sb

pershendetje doktor jam 1 qytetar nga vlora

shiko si i trajton policia grate ne vlore

i ndjek me vrap brenda ne det", shkruan Berisha në statusin e tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088691711425781
array(1) { ["section"]=> string(94) "video-gruaja-shembet-para-policit-berisha-ben-thirrje-per-protesta-dhe-mosbindje-civile-202824" }