Video kërcënuese nga ISIS në shqip: Jemi në vendet tuaja, për t’ju therur në shtëpitë tuaja

Publikuar tek: bota, më 11:33 31-01-2016

Dhe mbytni ata kudo që t'i zini from EbuKital on Vimeo.

Kërcënimet e shtetit islamik nuk kanë të mbaruar.

Media e ISIS-it “AlHayat Media Center” ka publikuar një video, e cila është e përkthryer edhe në shqip dhe kërcënon për të tjera sulme, edhe pse nuk specifikon se ku do të sulmojnë.

Titulli i video-s është “Dhe mbytini ata kudo që t’i zini”, ndërsa teksti e saj thotë: “Pasha Allahun, do ta shijoni trembjen dhe kjo trembje do të jetë në mes të vendit tuaj. Pasha Allahun, do të vijmë te ju, për më tepër ne jemi në vendet tuaja, për t’ju therur në stëpitë tuaja!”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndalohen me motor të vjedhur dy shqiptarë, njëri 15 vjeç, i arrestojnë edhe të ëmën
Moskë, zjarri në fabrikë i merr jetën 12 personave »
Article Logic
Execution time: 0.010576009750366
array(1) { ["section"]=> string(95) "video-kercenuese-nga-isis-ne-shqip-jemi-ne-vendet-tuaja-per-t-ju-therur-ne-shtepite-tuaja-31389" }