VIDEO-Kontrasti/ Kur lideri i laburistëve u godit me vezë

Publikuar tek: politike, më 17:50 02-11-2015

Sot kryeministri Rama u godit me vezë nga studentë të cilët donin të jepnin mesazhin e tyre simbolik mbi arsimin e lartë. Për pasojë, 8 prej tyre u arrestuan dhe gjenden aktualisht në komisariat.

Por goditja me vezë nuk është e paprecedentë në historinë e liderave në këtë video ish lideri  i laburistëve Ed Miliband, gjithashtu një nga të parapëlqyerit e Ramës, goditet me vezë në një treg në jug të Londrës. Një burrë i cili po ndiqte Miliband dhe një grup i madh gazetarësh me të, papritur nisën t’i hidhnin një breshëru vezësh dhe njëra prej tyre ra në xhaketën e ish liderit dhe një tjetër në kokë.

Ai thjesht hoqi xhaketën dhe u mundua të pastrohej duke buzëqeshur njëkohësisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086829662322998
array(1) { ["section"]=> string(62) "video-kontrasti-kur-lideri-i-laburisteve-u-godit-me-veze-24508" }