Video: Ky është momenti kur banorët nxjerrin turistin zviceran nga humnera 120 metra e thellë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:21 09-10-2019 Video: Ky është momenti kur banorët nxjerrin turistin zviceran nga humnera 120 metra e thellë Foto nga vendi i ngjarjes

Banorët në Shkodër i kanë shpëtuar jetën një turisti zviceran pasi ra në humnerën e lumit Kir.

64-vjeçari nga Zvicra ishte duke udhëtuar me motor kur humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke rënë në humnerën 120 metra të thellë të lumit Kir.

Aksidenti ndodhi rreth orës 19:30, në rrugën Shkodër- Bregu i lumit, në vendin e quajtur Prekal. Banorët u asistuan edhe nga policia e Shkodrës, që u njoftua me telefon nga një prej tyre.

Turisti u transportua në Spitalin e Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091559886932373
array(1) { ["section"]=> string(99) "video-ky-eshte-momenti-kur-banoret-nxjerrin-turistin-zviceran-nga-humnera-120-metra-e-thelle-181439" }