Video/ La futbollin për t’u bërë këngëtar, dështon keq “ylli” i Serie A

Publikuar tek: sport, më 18:05 28-02-2017

Pablo Daniel Osvaldo, për disa vite ishte një emër i njohur në futbollin italian, duke veshur fanellën e skuadrave kryesore në Serinë A.

Por, sulmuesi italian pak muaj më parë vendosi të braktiste karrierën në futboll për t’iu kushtuar pasionit të ri, muzikës.

Fillimi i karrierës së re ishte interesant, pasi të gjithë kishin kuriozitet të dëgjonin italianin të këndonte.

Por, me kalimin e kohës ky kuriozitet u zhduk dhe koncerti i fundit i Osvaldo, “La Celletera Cosquín Rock 2017”, me zor mblodhi 100 vetë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075440406799316
array(1) { ["section"]=> string(73) "video-la-futbollin-per-t-u-bere-kengetar-deshton-keq-ylli-i-serie-a-70277" }