VIDEO/ Moment shokues, lojtari grusht arbitrin e më pas edhe kundërshtarit, provokon sherr masiv

Publikuar tek: sport, më 12:10 29-04-2017 VIDEO/ Moment shokues, lojtari grusht arbitrin e më pas edhe kundërshtarit, provokon sherr masiv

Një episod dhune ka ndodhur në kampionatin e regbisë në Francë, në takimin mes Saint Esteve-Tolosa.

Njëri prej lojtarëve ka goditur me grusht arbitrin e sfidës duke e lënë atë pa ndjenja dhe më pas një gjë të tillë e ka bërë edhe me njërin nga kundërshtarët.

Moment që ka sjellë edhe një sherr masiv mes lojtarëve të dy skuadrave.

Gjyqtari përfundoi në spital, ndërsa lojtari që e goditi mund të marrë një dënim shembullor, duke e përjashtuar atë përjetë nga sporti.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020699024200439
array(1) { ["section"]=> string(99) "video-moment-shokues-lojtari-grusht-arbitrin-e-me-pas-edhe-kundershtarit-provokon-sherr-masiv-76864" }