VIDEO nga salla e gjyqit, Salianji u kërkon 11 kuksianëve TË PRANGOSUR të ngrejnë duart lart

Publikuar tek: kulture-art, më 10:11 20-04-2018 VIDEO nga salla e gjyqit, Salianji u kërkon 11 kuksianëve TË PRANGOSUR të ngrejnë duart lart Fragment nga video

Kanë dalë pamjet e para nga salla e gjyqit në Shkodër ku pritet të merret vendimi për protestesit kuksianë.

Edhe pse u ndalua kamera në sallën e gjyqit, deputetët e opozitës kanë hyrë në video live në rrjetet sociale, duke paraqitur se çfarë po ndodh aty aktualisht. Deputeti i PD-së Ervin Salianji i ka filmuar 11 të arrestuarit dhe u ka kërkuar të ngrejnë duart lart, teksa shihen të prangosur. Sakaq të gjithë janë në pritje të vendimit të gjykatës së Apelit Shkodër, nëse do të lirohen kuksianët apo jo.

Reagimi i Salianjit:

11 bij nënash të vuajtur që luftojnë për mbijetesë në burg, qindra maskarenj që shkatërrojnë Shqipërinë dhe qytetarët bëjnë moral me miliona Euro në xhep dhe me jetët e shqiptarëve në shpinë!

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03607702255249
array(1) { ["section"]=> string(98) "video-nga-salla-e-gjyqit-salianji-u-kerkon-11-kuksianeve-te-prangosur-te-ngrejne-duart-lart-117596" }