Video shokuese / Ja se si ikin emigrantët ilegal në Angli, mes tyre edhe shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 15:18 15-06-2015

Një video tepër shokuese tregon momentin se si dhjetëra emigrantë ilegalë shfaqen nga hiçi në mes të autostradës dhe tentojnë të fshehen në kamionët e transportit të mallrave, në tentativë për të mbërritur në Britani.

Video është postuar në Youtube, e filmuar nga një autobus pasagjerësh ku dëgjohet zëri i faturinos teksa u shpjegon pasagjerëve të autobusit situatën që po ndodh para syve të tyre, duke i kërkuar të mos alarmohen.

 Sipas mediave britanike, shumica e emigrantëve të cilët janë ndaluar më pas në kufi, janë nga vendet e Lindje së Mesme por midis tyre kishte edhe shqiptarë.

Ditën e djeshme 51 emigantë nga Shqipëria u kapën të fshehur në pjesën e pasme të një kamioni në terminalin detar të Killingholme-s.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011007070541382
array(1) { ["section"]=> string(85) "video-shokuese-ja-se-si-ikin-emigrantet-ilegal-ne-angli-mes-tyre-edhe-shqiptare-13655" }