Video-skandali, bisesa e Andi Lilës me hoxhën: Si na futën priftërinjtë në dhomat e zhveshjes

Publikuar tek: aktualitet, më 08:36 23-03-2017

Lojtarët e Kombëtares, Andi Lila dhe Armando Sadiku, janë përfshirë në një video skandaloze, ku tregojnë se si tallen me besimin fetar të krishterë në skuadrat që luajnë jashtë vendit.

Videoja është publikuar nga imami Ahmed Kalaja në Facebook­un e tij. Në këtë video të regjistruar me celular, Andi Lila tregon se si tallet me priftërinjtë në Greqi, teksa këta të fundit, sipas tij, shkojnë muaj për muaj për t’i bekuar para ndeshjeve të kampionatit, raporton “Panorama”.

Në videon 17­-minutëshe, në disa raste ndërhyn dhe Armando Sadiku, ndërkohë që imami Ahmet Kalaja nxit lojtarët e Kombëtares të tregojnë historitë qesharake. Videoja është regjistruar në dhomën e Andi Lilës në hotelin ku është grumbulluar Kombëtarja para ndeshjes me Italinë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-ministri jep alarmin urgjent: Parku Kombëtar në Karavasta në rrezik, ky projekt duhet të ndryshojë!!! (FOTO)
Kosovë - Islandë luhet në Shkodër, ja sheshet dhe rrugët që do bllokohen »
Article Logic
Execution time: 0.010765075683594
array(1) { ["section"]=> string(97) "video-skandali-bisesa-e-andi-liles-me-hoxhen-si-na-futen-prifterinjte-ne-dhomat-e-zhveshjes-72855" }