Video tronditëse e dhunimit të një vajze në Koln të Gjermanisë, pamjet e përmasave të skandalit seksual

Publikuar tek: bota, më 09:51 10-01-2016

Mediat ndërkombëtare kanë arritur të nxjerrin një video amatore, filmuar me celular, të një vajze përdhunuar në Gjermani natën e vitit të ri, mes 31 dhjetorit e 1 janarit 2016 nga një grup refugjatësh.

Skandali që ka marrë përmasa jo të zakonshme në Gjermani, duket se ka tronditur gjithë opinionin publik. 90 gra raportuan se janë dhunuar në afërsi të stacionit të trenit në Koln, u plackitën, u rrahën dhe u abuzuan seksualisht nga një grup emigrantësh që ishin nën efektin e alkolit.

Rasti I filmuar tregon një dhunim në grup të një vajze. Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se ishte e tronditur nga sulmet seksuale në Koln gjatë festave dhe kërkoi vënien menjëherë në arrest të emigrantëve pavarësisht origjinës së tyre. Në mesin e 31 të dyshuarve janë 9 algjerianë, 8 marokenë dhe 4 sirianë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donte të rrëmbente qenin e Obamës, arrestohet 49 vjeçari nga Shërbimet Sekrete
Këta burra japonezë luten për shëndet të mirë. Futen në ujin akull të ftohtë »
Article Logic
Execution time: 0.020262956619263
array(1) { ["section"]=> string(108) "video-tronditese-e-dhunimit-te-nje-vajze-ne-koln-te-gjermanise-pamjet-e-permasave-te-skandalit-seksual-29596" }