Videot me “terroristë” kthehen në virale, shikoni si tremben këta qytetarë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:35 23-12-2015

Sulmet terroriste të ndodhur në Europë muajt e fundit kanë rritur jo pak frikën tek qytetarët, por akoma më e shëmtuar duket kjo situatë, kur frika përdoret nga disa persona me synimin për të bërë humor.

Me dhjetra video kanë nisur të postohen në rrjetet sociale, ku persona të ndryshëm vishen me rrobat tradicionale arabe, që nuk kanë lidhje me terroristët, dhe dalin në rrugë me një çantë brenda së cilës pretendohet se ka bombë.

Pasi autori thotë disa fjalë në arabisht, u lëshon njerëzve te këmbët çantën që ai mban, ndërsa atë frikësuar përpiqen të largohen sa më shpejt të jetë e mundur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022351980209351
array(1) { ["section"]=> string(77) "videot-me-terroriste-kthehen-ne-virale-shikoni-si-tremben-keta-qytetare-28393" }