Vidhet një banesë në Shkodër, policia arreston autorin (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:17 25-12-2017 Vidhet një banesë në Shkodër, policia arreston autorin (EMRI)

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person, i cili akuzhet se në bashkëpunim me një tjetër ka vjedhur një banesë.

Në pranga ra Drilon Hila, 29 vjeç, banues ne Bushat, Vau Dejës, i cili kishte vjedhur banesën e A. M. 44 vjeç, banues në lagjen “Naim Gjylbegu” Shkodër.

“Më datë 24.12.1217, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkoder në bazë të informacioneve policore, u ndalua shtetasi në kërkim:

Drilon Hila, 29 vjeç, banues ne Bushat, Vau Dejës

Ndalimi i tij u bë pasi në bashkëpunim me shtetasit L. S. 29 vjeç, banues në lagjen “Perash” Shkodër dhe A. N. 27 vjeç, kanë vjedhur banesën e shtetasit A. M. 44 vjeç, banues në lagjen “Naim Gjylbegu” Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale të “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga neni 134/25 i Kodit Penal”, sqaron policia. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia në këmbë përgjatë natës në rrugët e Tiranës, jep për të gjithë një mësim të madh për Krishtlindje (VIDEO)
Krishtlindjet, politika uron besimtarët e krishterë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013499021530151
array(1) { ["section"]=> string(65) "vidhet-nje-banese-ne-shkoder-policia-arreston-autorin-emri-104286" }