Vidhet shtëpia e Simon Cowell, drejtuesit të X Factor, i vjedhin 10 milionë paund

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:00 05-12-2015 Vidhet shtëpia e Simon Cowell, drejtuesit të X Factor, i vjedhin 10 milionë paund Simon Cowell, bashkeshortja dhe djali i tyre

Simon Cowell, drejtuesi i X Factor në Britani, ka rënë pre e hajdutëve ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit (2.20am), raportojnë mediat britanike. 

Hajdutët kanë hyrë në shtëpi ndërsa ai, bashkëshortja Lauren Silverman dhe fëmija e tyre Eric ishin në katin e dytë duke fjetur. Pa bërë zhurmë, hajdutët kanë hyrë Brenda shtëpisë duke vjedhur një pasuri prej 10 milionë paundësh britanikë, të përfshira në bizhuteri, dhe në para që sipas raportimit të medias londineze kapin më shumë se 6 shifra.

“Fatkeshtepia1qësisht sigurimi nuk ishte fare i sigurt” tha një burim anonim për The Sun. “Hajduti arriti të gjejë celësin e kasafortës dhe bingo, ai arriti që ta hapë atë”. “Kishte gjëra me vlerë por kishte edhe para cash. Vlera e asaj që është marrë shkon në 6 shifra” thotë burimi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017253160476685
array(1) { ["section"]=> string(85) "vidhet-shtepia-e-simon-cowell-drejtuesit-te-x-factor-i-vjedhin-10-milione-paund-27019" }