Vidhnin energjinë elektrike, shoqërohen në komisariat 51 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 09:28 20-01-2018 Vidhnin energjinë elektrike, shoqërohen në komisariat 51 persona

Në rajonin e Shkodrës, ku përfshihet edhe Lezha, Puka, etj, OSHEE vijon kontrollet për verifikimin e abonentëve në kuadër të aksionit kundër vjedhjes së energjisë elektrike.

Të dhënat e fundit nga grupet operative të terrenit tregojnë se, nga kontrollet e dy ditëve të fundit, janë zbuluar edhe 16 raste të tjera të vjedhjes së energjisë elektrike, kryesisht në zonat Shkodër dhe Lezhë.

Deri më tani, në 7 ditë kontrolle, janë shoqëruar në komisariatet e policisë 51 abonentë, me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike përmes skemës së rilidhjes, konsumit pa matje dhe pa kontratë. Vetëm në Lezhë janë zbuluar së fundmi 10 abonentë!

Aksioni në bashkëpunim me policinë gjyqësore do të vijojë, në kushtet kur rajoni Shkodër paraqet tregues larg objektivit me nivelin e humbjeve dhe arkëtimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘E papranueshme, shpejtësi skëterrë”, BMW-ja nuk i bindet policisë në orët e vona, si e bllokojnë dy patrulla te sheshi ‘Shqiponja’ (VIDEO)
'Nga Shqipëria në Paris për të shitur drogë', kush janë 'kokat' nga Tirana që kontrollojnë rrjetet në Francë »
Article Logic
Execution time: 0.009580135345459
array(1) { ["section"]=> string(70) "vidhnin-energjine-elektrike-shoqerohen-ne-komisariat-51-persona-107250" }