Vidhnin naftë, arrestohen rojet në Marinëz

Publikuar tek: aktualitet, më 11:29 28-01-2015 Vidhnin naftë, arrestohen rojet në Marinëz

Sektori i Krimit Financiar i Policisë së  Fierit njofton se ka arrestuar në flagrancë 3 persona pasi ishin duke vjedhur 2500 litra naftë, në Marinëz të Patosit.

Nga operacioni i quajtur “Red Oil”, i bluve të Fierit kanë rënë në pranga shtetasit: Agron Prifti, 53 vjeç, Artan Koni, 44 vjeç të dy banues në fshatin Marinëz dhe shtetasi Vasil Bërdalla, 51 vjeç, banues në Çeligrad.

Të arrestuarit punon si roje sigurie. Ata do të përballen me akuzën “vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën". 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KUKËS/Banorët protestojnë: Dëmshpërblim, ndryshe grevë urie
Jo më libreza në qarkullim, do zëvendësohen me Kartat e Shëndetit »
Article Logic
Execution time: 0.010857105255127
array(1) { ["section"]=> string(46) "vidhnin-nafte-arrestohen-rojet-ne-marinez-1703" }