“Vietnam-Mozaiku i kontrasteve”, vendi i varfër me njerëzit më të lumtur

Publikuar tek: bota, më 16:46 28-03-2015 “Vietnam-Mozaiku i kontrasteve”, vendi  i varfër me njerëzit më të lumtur

Rehahn Hoian është një fotograf francez që ka shkrepur mbi 40,000 fotografi në Vietnam dhe ka përzgjedhur vetëm 145 prej tyre në një libër që e ka quajtur “Vietnam-Mozaiku i kontrasteve”.

Sipas hulumtimeve Vietnami ka njerëzit më të lumtur në botë dhe fotografi shprehet se e ka provuar në lëkurën e tij këtë fakt. “Lumturia e tyre është ngjitëse”, shprehet Hoian. Në foto shihen të moshuar, fëmijë, njerëz të çdo moshe që qeshin duke i fshehur buzët me duar.

Nëpërmjet këtij zakoni të cilin fotografi e quan “modesti e ëmbël” kërkon që të përcjellë mesazhin “buzëqesh fshehurazi”.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013375997543335
array(1) { ["section"]=> string(74) "vietnam-mozaiku-i-kontrasteve-vendi-i-varfer-me-njerezit-me-te-lumtur-7203" }