Vihen në përdorim autobusët me dushe, pasagjerët mund të lahen në ecje

Publikuar tek: bota, më 13:54 28-09-2015

Jeni vonë për në punë dhe nuk arrini dot të bëni dushin e mëngjesit? Mos u shqetësoni mund të laheni në autobus. Sado e pabesueshme mund të duket, kjo është risia më e fundit në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara.

Autobusët janë ideuar kryesisht për t'i ardhur në ndihmë të pastrehëve, por kompania “Lava Mae” shprehet se çdokush mund t’i përdorë. Autobusët lidhen me tubacionet e ujit buzë rrugës dhe mundësojnë deri në 2 mijë dushe në javë.

“Ne e shndërruam transportin rrugor në dushe mbi rrota për të mundësuar higjenë dhe dinjitet si dhe pak shpresë. Ky është një qytet ku të pastrehët janë të shpërndarë në të gjitha lagjet. Duke përdorur një autobus jo vetëm që mund ta çojmë dushin kudo por evitojmë edhe dëbimin e tyre”, ka thënë drejtuesja e projektit Leah Filler.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013140916824341
array(1) { ["section"]=> string(75) "vihen-ne-perdorim-autobuset-me-dushe-pasagjeret-mund-te-lahen-ne-ecje-21834" }