Vijiojnë lëkundjet në rajon, tërmeti GODET Turqinë dhe Greqinë

Publikuar tek: rajon, më 10:49 11-12-2019 Vijiojnë lëkundjet në rajon, tërmeti GODET Turqinë dhe Greqinë

Tërmetet mesa duket i janë larguar Shqipërisë dhe janë zhvendosur në Turqi dhe Greqi.

Lëkundjet me magnitudë 5.4 goditën Kretën mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00 me orën lokale, ndërsa në Turqi lëkundjet janë ndjerë në Manisa.

Fatmirësisht mediat e huaja, nuk raportojnë për njerëz të lënduar por vetëm dëme materiale.

Pas tërmetit të 26 nëntorit që goditi vendin tonë dhe la pas 51 viktima, lëkundjet po zhvendosen jo vetëm në rajon por edhe më gjerë.

Pak ditë më parë, në Francë brenda 12 orëve u regjistruan plot 36 lëkundje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02214789390564
array(1) { ["section"]=> string(68) "vijiojne-lekundjet-ne-rajon-termeti-godet-turqine-dhe-greqine-189063" }