Vijojnë paslëkundjet e tërmetit, regjistrohen dy goditje me magnitudë 4.1 dhe 3.2 rihter

Publikuar tek: aktualitet, më 22:56 28-01-2020 Vijojnë paslëkundjet e tërmetit, regjistrohen dy goditje me magnitudë 4.1 dhe 3.2 rihter Publikimi i agjencise europiane EMSC:

Pas tërmetit të fortë me magnitudë 4.9 rihter, i orës 21.15 minuta janë regjistruar dhe dy paslëkundje të tjera.

Sipas agjencisë europiane EMSC, goditja e parë e cila ka qenë dhe më e forta, është pasuar 2 minuta më pas nga një tërmet me magnitudë 4.1 rihter. Pas kësaj lëkundjeje, në orën 21.31 minuta vendi është goditur sërish po nga një tërmet i fortë me magnitudë 3.2 rihter, më i lehtë se goditja fillestare.

10 minuta pas goditjes 3.2 rihter, ekzaktësisht në orën 21.41 të mbrëmjes u regjistrua një tjetër lëkundje me intensitet 2.1 ballë.

Publikimi i agjencise europiane EMSC:
Screenshot_1_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006972074508667
array(1) { ["section"]=> string(94) "vijojne-paslekundjet-e-termetit-regjistrohen-dy-goditje-me-magnitude-4-1-dhe-3-2-rihter-193438" }