Vijojnë punimet, OSHEE: Këto do të jenë zonat pa energji elektrike në Tiranë

Publikuar tek: ekonomi, më 22:58 20-12-2016 Vijojnë punimet, OSHEE: Këto do të jenë zonat pa energji elektrike në Tiranë

Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) njofton tek OSHEE se do të kryejë punime në linjën 110kv L110-4/2b Farkë – Ibë, në datën 22.12.2016 nga ora 09:00 deri në orën 15:00.

Për rrjedhojë, si masë sigurie do të stakohet energjia elektrike për zonat në rrethin Tiranë, si më poshtë:
Bërzhitë, Mullet, Baldushk, Ibë (pjesërisht), zona e Kërrabës, fshatrat: Kllojkë, Rozavera, Pashkashesh, Fravesh, ish-komuna Farkë (pallatet pranë kopshtit Botanik, Stallat Sauk, TEG, Lundër, Vilat, Gurrë, Pëllumbas, Sauk, Lundër dhe Vishnje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009105920791626
array(1) { ["section"]=> string(80) "vijojne-punimet-oshee-keto-do-te-jene-zonat-pa-energji-elektrike-ne-tirane-63269" }