Vijojnë reshjet e dendura të shiut, mësoni parashikimin e motit për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:02 27-01-2020 Vijojnë reshjet e dendura të shiut, mësoni parashikimin e motit për sot

Ditën e sotme priten reshje mesatare në pothuajse të gjithë qarqet.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit Në qarkun e Shkodrës dhe të Lezhës reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive dhe do të shoqërohen me shtrëngata.Në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 13 °C

në vendet e ulëta: 8 / 12 °C

në vendet malore: 3 / 8 °C

ERA

Pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.

84408089_1579968382157002_1320518266732412928_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069029331207275
array(1) { ["section"]=> string(77) "vijojne-reshjet-e-dendura-te-shiut-mesoni-parashikimin-e-motit-per-sot-193235" }