Vijojnë reshjet e shiut, si pritet të jetë moti sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:08 28-01-2020 Vijojnë reshjet e shiut, si pritet të jetë moti sot

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjithë vendin.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarkun e Shkodrës, Kukësit, Elbasanit, Fierit dhe Vlorës reshjet do të arrijnë lokalisht deri mesatare. Ndërsa në verilindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 7 / 15 °C
në vendet e ulëta: 6 / 14 °C
në vendet malore: 0 / 9 °C

ERA

Pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.

83286136_1580857578734749_844699400017018880_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01948881149292
array(1) { ["section"]=> string(57) "vijojne-reshjet-e-shiut-si-pritet-te-jete-moti-sot-193343" }