Vijojnë shifrat e LARTA të Covid-19 në Itali e Britani, në SHBA dhe Meksikë po vdesin mijëra njerëz çdo ditë

Publikuar tek: bota, më 19:18 21-01-2021 Vijojnë shifrat e LARTA të Covid-19 në Itali e Britani, në SHBA dhe Meksikë po vdesin mijëra njerëz çdo ditë Foto ilustruese

Vaksina anti-covid tashmë ka dalë, por ende ka infektime të shumta dhe numër të lartë viktimash nga koronavisuri.

Italia fqinje në 24 orët e fundit ka raportuar mbi 14 mijë raste të reja dhe 521 viktima, me mbi 2.4 milionë të infektuar dhe 84.202 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Po ashtu dhe Britania e Madhe ka regjistruar shifra të larta, megjithëse me ulje nga një ditë më parë, kur shënoi rekordin më negativ që kur u shfaq rasti i parë i koronavisurit në vend.

Në 24 orët e fundit janë shënuar gati 38 mijë raste të reja dhe plot 1290 viktima, duke arritur në mbi 3.5 milionë të infektuar dhe 94.580 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Edhe SHBA me Meksikën kanë regjistruar sot shifra alarmante përsa i përket koronavirusit. Mbi 53 mijë raste pozitive dhe 1036 viktima në SHBA, e nga ana tjetër mbi 20 mijë raste të reja dhe 1539 viktima në Meksikë, vetëm në 24 orët e fundit.

Screenshot_13.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Joe Biden jep lajmin e mirë për vendet e varfëra, ja kur nis shpërndarja e vaksinave anti-Covid
‘Bebi juaj ka vdekur pas lindjes’, arrestohen disa mjekë dhe infermierë që mashtronin nënat dhe iu shisnin foshnjet për 5000 euro »
Article Logic
Execution time: 0.012875080108643
array(1) { ["section"]=> string(114) "vijojne-shifrat-e-larta-te-covid-19-ne-itali-e-britani-ne-shba-dhe-meksike-po-vdesin-mijera-njerez-cdo-dite-235894" }