Vijon aksioni antikanabis, asgjësohen 561 rrënjë në disa zona të Shkodrës

Publikuar tek: kulture-art, më 19:12 01-06-2015 Vijon aksioni antikanabis, asgjësohen 561 rrënjë në disa zona të Shkodrës

Policia e Shkodrës ka asgjësuar 561 rrënjë bimësh kanabis sativa pas kontrollit në disa zona të ndryshme në Qarkun e Shkodrës.

Në fshatrat Shosh, Pylaj dhe Kamë u zbuluan 5 parcela të mbjella me kanabis, gjatësia e bimëve kishte arritur 20-30 cm. Bimët u asgjësuan në vendin e gjetjes, ndërkohë policia ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02124810218811
array(1) { ["section"]=> string(78) "vijon-aksioni-antikanabis-asgjesohen-561-rrenje-ne-disa-zona-te-shkodres-12419" }