Vijon bilanci tragjik në Maqedoni të Veriut, 14 viktima dhe qindra raste të reja me koronavirus

Publikuar tek: rajon, më 19:18 29-10-2020 Vijon bilanci tragjik në Maqedoni të Veriut, 14 viktima dhe qindra raste të reja me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka shënuar sot sërish një bilanc negativ përsa i përket koronavirusit. Raportohet se sot janë shënuar 862 raste të reja, 8 më pak se dje.

 

Po ashtu janë regjistruar dhe 14 viktima nga COVID-19, në 24 orët e fundit.

Shkupi vijon të mbetet ‘vatra’ kryesore e virusit në Maqedoninë e Veriut me 390 raste në 24 orët e fundit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një viktimë nga Covid në Kosovë, sërish rekord infektimesh
»
Article Logic
Execution time: 0.0092899799346924
array(1) { ["section"]=> string(101) "vijon-bilanci-tragjik-ne-maqedoni-te-veriut-14-viktima-dhe-qindra-raste-te-reja-me-koronavirus-225698" }