Vijon puna për ndërtimin e pistës atletike në “Elbasan Arena”

Publikuar tek: sport, më 17:11 26-02-2015 Vijon puna për ndërtimin e pistës atletike në “Elbasan Arena”

Po vijon me ritme të shpejta puna në stadiumin “Elbasan Arena” për ndërtimin e pistës atletike. Besohet se pista do të jetë gati përpara ndeshjes që Shqipëria do të zhvillojë kundër Armenisë më 29 mars.

Pista e tartanit do jetë me 6 korsi dhe në të do luhen të gjitha lojërat atletike, ndërsa kostoja e ndërtimit në 300 milion lekë të vjetra dhe pritet që ajo të shërbejë për të zhvilluar gara vrapimi të standardeve olimpike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.33144497871399
array(1) { ["section"]=> string(64) "vijon-puna-per-ndertimin-e-pistes-atletike-ne-elbasan-arena-4514" }