Vijon rikonstruksioni i stadiumit “Selman Stërmasit”

Publikuar tek: sport, më 21:07 25-03-2015 Vijon rikonstruksioni i stadiumit “Selman Stërmasit”

Stadiumi i “Selman Stërmasit” në kyreqytet po i nënshtrohet prej disa kohësh rikonstruksionit. Punimet janë duke u përqëndruar te montimi i stolave si dhe tapeti i ri.

Pritet të mbërrijnë brenda pak ditësh 9600 stolat e porositur si dhe të bëhet zyrtare porosia për një tapet shumë cilësor që do të vendoset në stadiumin e ri. Betonimi i të gjithë tribunave në “Selman Stermasi” është drejt përfundimit.

Tribuna kryesore ka marrë një pamje të re, sektori “VIP” është zgjeruar ndërkohë që po punohet me ritme të larta në ambientet e brendshme të stadiumit.Në stadium po punohet me rritme të larta për të mbyllur rikonstruksionin brenda afatave të paracaktuara, gjithashtu po punohet me kujdes për të realizuar punimet konform standartave të FIFA-s dhe UEFA-s për të sjellë në jetë një stadium me parametra europianë.

{gallery}SelmanStermasi{/gallery}

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0060679912567139
array(1) { ["section"]=> string(55) "vijon-rikonstruksioni-i-stadiumit-selman-stermasit-6950" }