Vijon situata kaotike në Kakavijë, shqiptarët ‘turturohen’ në pritje, vargu i makinave mbërrin deri në fshatin Grapsh (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:18 15-08-2020 Vijon situata kaotike në Kakavijë, shqiptarët ‘turturohen’ në pritje, vargu i makinave mbërrin deri në fshatin Grapsh (FOTO)

Prej 4 ditësh shqiptarët po "torturohen" në radhë për të kaluar në territorin grek, me makinat që kanë krijuar radhët kilometrike në Kakavijë.

Bëhet me dije se radha e makinave është zgjatur edhe më shumë dhe ka mbërritur deri në afërsi të fshatit Grapsh.

Me qindra shqiptarë kanë kaluar natën në makinë, ndërsa pala greke në orën në 22:00 ka mbyllur sportelet.

Mësohet se pa pasur fëmijë dhe gra që janë trajtuar nga mjekët për shkak se është përkeqësuar gjendja shëndetësore e tyre.

Por situata bëhet më alarmante, pasi mendohet se pala greke do të punojë ditën e sotme me një staf të reduktuar për shkak të festës ‘Shën Maria’.

ab38fbadf9a7e436a69aae5680e200bf_L.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013948917388916
array(1) { ["section"]=> string(125) "vijon-situata-kaotike-ne-kakavije-shqiptaret-turturohen-ne-pritje-vargu-i-makinave-mberrin-deri-ne-fshatin-grapsh-foto-217183" }