Viktimat e sulmit në Manchester, Ariana Grande bën një njoftim për familjet e tyre

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 24-05-2017 Viktimat e sulmit në Manchester, Ariana Grande bën një njoftim për familjet e tyre

Ariana Grande ka marrë përsipër të paguajë të gjitha shpenzimet e funeraleve për familjet që humbën fëmijët e tyre.

Nga sulmi në Manchester Arena vdiqën 22 të rinj dhe 120 të tjerë u plagosën. Shpërthimi u mor përsipër nga ISIS, për një anëtar të organizatës tashmë të identifikuar si Salman Abedi.

Në faqen zyrtare të këngëtares së famshme shkruhet: Ariana u bashkohet dhimbjes së familjarëve që humbën fëmijët në sulmin terrorist. Ajo do të paguajë të gjitha shpenzimet e funeraleve”.

Arena ishte e mbushur nga 21 mijë fansa, kryesisht nën moshën 18 vjeçare, dhe viktimat ishin adoleshentë dhe fëmijë.  

 

11.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau e groposi kushuririn në Greqi, prokuroria kërkon burg përjetë për autorin, ç’deklaroi për natën e krimit
Çfarë ndodh çdo ditë në sportelin e Ambasadës Amerikane, gazetari ngre alarmin: Lum kush të rrojë ta shoh Zonjë... »
Article Logic
Execution time: 0.010375022888184
array(1) { ["section"]=> string(87) "viktimat-e-sulmit-ne-manchester-ariana-grande-ben-nje-njoftim-per-familjet-e-tyre-79784" }