Viktimat e sulmit terrorist në Londër: 21 prej tyre po luftojnë me vdekjen në spital

Publikuar tek: bota, më 16:19 04-06-2017 Viktimat e sulmit terrorist në Londër: 21 prej tyre po luftojnë me vdekjen në spital

Sulmi terrorist në Urën e Londrës mbrëmjen e djeshme la të plagosur 31 persona, 21 perj të cilëve janë në gjendje kritike për jetën.

Shërbimi Kombëtar i Shëndetit në Britani ka falenderuar të gjithë mjekët për sakrificën e madhe në punë duke treguar kurajo dhe profesionalizëm të lartë.

Ambulancat mbërritën 6 minuta pas ngjarjes dhe stafi nxitoi të ndihmonte të plagosurit, pavarësisht rrezikut të madh ende prezent në atë kohë.

Numri më i madh i të plagosurve kanë dëmtime të shkaktuara nga goditjet me thikë, deri te ato më të rënda si një pacient të cilit i është prerë fyti por fatmirësisht po rikuperohet në spital.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një grua muslimane dhe 11 burra në pranga, si u zbulua grupi i terroristëve në Londër?
Rinis koncerti i Ariana Grande në Manchester, blindohet Old Trafford »
Article Logic
Execution time: 0.011014938354492
array(1) { ["section"]=> string(89) "viktimat-e-sulmit-terrorist-ne-londer-21-prej-tyre-po-luftojne-me-vdekjen-ne-spital-81200" }