Vila superluksoze ku do te jetojë familja Obama pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Publikuar tek: bota, më 10:34 26-05-2016 Vila superluksoze ku do te jetojë familja Obama pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Presidenti Barack Obama dhe Zonja e Parë Michelle Obama kanë gati shtëpinë e mahnitëshme ku do të jetojnë pas përfundimit të mandatit në Shtëpinë e Bardhë.

Shtëpia 4.3 milionë dollarëshe, me një sipërfaqe prej 762 metra katrorë ka mjaftueshëm hapësirë për familjen Obama, me dhoma të ndara, palestër, hapësirë argëtimi, kopsht për t’u qetësuar dhe ndodhet në njërën prej lagjeve më të mira në Ëashington.

Ndërtesa  është e vitit 1928 ka gjithsej nëntë dhoma gjumi dhe tetë tualete.

Familja Obama po e merr shtëpinë me qira nga Joe Lockhart, i cili ka shërbyer si sekretar shtypi për Bill Klintonin.

 

shte96.jpg

shtep2.jpgshtep3.jpg

shtep4.jpgshtep5.jpg

shtep6.jpgshtep7.jpg

shtep41.jpgshtep42.jpg

shtep61.jpg

shtep456.jpg

shtepia_e_obames.1jpg.jpg

shte1.jpg

shte9.jpg

shte69.jpg

shtepia_e_obames.jpg

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016433954238892
array(1) { ["section"]=> string(87) "vila-superluksoze-ku-do-te-jetoje-familja-obama-pas-largimit-nga-shtepia-e-bardhe-41540" }